masaż ciążowy

Masaż ciążowy

  • Czas trwania: 1 h 10 min

Opis

Salon Masażu Odnowa w Katowicach to jeden z niewielu Salonów wykonyących ten rodzaj masażu, który relaksuje, upiększa i łagodzi dolegliwości.

Umiejętnie przeprowadzony, nie tylko relaksuje i upiększa, ale także łagodzi wiele ciążowych dolegliwości, takich jak obrzęki czy bóle kręgosłupa. Regularne masaże dają gwarancję, że w odmiennym stanie będziesz w doskonałej kondycji, a po porodzie skóra błyskawicznie wróci do stanu sprzed ciąży.

Z zabiegami należy poczekać do 12. tygodnia zwłaszcza, gdy były problemy z zajściem w ciążę albo zapłodnienie nastąpiło metodą in vitro. Nie wiadomo bowiem, jak zareaguje organizm, dlatego w pierwszym trymestrze ciąży nie należy poddawać się masażom.

W ciąży masaż jest dobry niemal na wszystko. – Odpowiednie ugniatanie i masowanie konkretnych miejsc na ciele pobudza mikrokrążenie i pracę układu limfatycznego, co pomaga zapobiec obrzękom i zmniejszyć albo zlikwidować opuchliznę nóg. Masaże przynoszą ulgę w bólach kręgosłupa, który może pojawić się już na początku drugiego trymestru na skutek działania hormonów, rozluźniających układ więzadłowy. – Masowanie mięśni sprawia, że stają się one elastyczne, dzięki czemu przyszła mama jest w dobrej kondycji, nawet jeśli w ciąży nie uprawia żadnych sportów. Dotyk rąk masażsty przynosi ulgę napiętym mięśniom i niweluje ciągłe zmiany nastroju. Zabieg z użyciem odpowiednich kosmetyków pielęgnuje skórę i pomaga zapobiec rozstępom.