Masaż: jak się przygotować?

Każdy kto pierwszy raz wybiera się na masaż prawdopodobnie ma kilka wątpliwości i pytań.

Czego można się spodziewać, co ubrać czy zabrać cos ze sobą lub jak się zachować.

Przed masażem:

Przed planowanym masażem zaleca sie nie jeść posiłku później niż 1,5 godziny szczególnie przy masażu odchudzającym brzucha, masazu bańką chińską lub elektrostymulacji. Można wziąć prysznic, ale nie jest to konieczne bo Salon jest wyposażony w kabine prysznicową.

W Salonie masażu:

Na wstępie przeprowadzany jest wywiad z Klientem dotyczącym chorób, które uniemożliwiłyby wykonanie masażu, w kolejnym etapie ustalany jest sposób przeprowadzenia zabiegu tak aby najlepiej dopasować go do indywidualnych potrzeb każdego gościa Salonu oraz dobór olejków.

Następnie Klient zapraszany jest do przebieralni, gdzie ma dostęp do ręczników, klapek, jednorazowej bielizny i ewentualnie skorzystanie z prysznica.

Zalecane jest też spięcie włosów zarówno dla komfortu masażysty jak również aby uniknąć natłuszczenia olejkami.

W zależności od masażu Klienci proszeni są o pozostanie w samych majtkach i okrycie sie przygotowanym pareo/ręcznikiem lub tez nago czy skorzystanie z jednorazowej bielizny – dotyczy masazy obejmujących pośladki.

Zawsze zalecam zostawić na sobie te części ubrania, żeby czuć się komfortowa. Podczas masażu zasadnicze znaczenie ma rozluźnienie, dlatego pozostawienie na sobie spodni z guzikami przy masażu pleców może powodować ucisk i nie jest zalecane.

Z doświadczenia wiem, że Klienci kładą się na stole w samych figach, inni w całej bieliźnie, a jeszcze inni całkiem nadzy.

Warto podkreślić, że w trakcie masażu każdy okrywany jest ręcznikami, a odsłaniana jest jedynie masowana część ciała .

Po masazu Klient proszony jest o pozostanie na chwilę na stole, posiedzenie przed wstaniem w razie gdyby komuś zakręciło się w głowie.

Najważniejsze, aby wszystkie wątpliwości i oczekiwania oraz propozycje omówić jeszcze przed masażem. Daje to zarówno komfort osobie masowanej, gdyż zmniejsza się ryzyko niespodzianek podczas masażu, jak i masażyście, który będzie mógł sprostać oczekiwaniom Klienta.