Masaż na depresję

Depresja niestety jest jednym najczęściej występujących zaburzeń w dzisiejszej rzeczywistości.
Smutek, przygnębienie to emocje, których doświadcza każdy z nas wielokrotnie w trakcie swojego życia, mogą też wystąpić inne objawy takie jak poczucie braku energii, niemożność przeżywania radości, niska ocena własnej wartości.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Psychoterapia i leczenie farmakologiczne są podstawą w leczeniu osób cierpiących na nerwice lękowe.  Negatywnym skutkiem przy ciągłym stosowaniu środków farmakologicznych może stać się uzależnienie.
Na szczęście są też inne formy leczenia, które mogą przyspieszyć powrót chorego do zdrowia.
Niestety chorzy niejednokrotnie odrzucają wspomagające metody leczenia mimo tego, że w połączeniu z metodami tradycyjnymi mogą dać rewelacyjne efekty.
Z mojego doświadczenia wynika, że masaż leczniczo-relaksacyjny nie tylko zmniejsza wszelkie napięcia mięśniowo-nerwowe , ale daje również uczucie wewnętrznego spokoju, poprawia samopoczucie, jest więc niezbędnym elementem całościowej terapii. Już po pierwszym masażu dolegliwości stają się mniej uporczywe i chory czuje się lepiej.

Ważnym elementem, który można również zastosować jest aromoterapia, dlatego najlepiej do masażu wykorzystywać olejki zapachowe, Idealny jest olejek lawendowo-sandałowy, który relaksuje, przywraca równowagę ciała, ducha i emocji. Jego zapach pozostawiony na skórze pomaga zasnąć, łagodzi bóle mięśni, wspomaga system odpornościowy i wzmaga spokój wewnętrzny.