Masaż łagodzi objawy menopauzy?

Menopauza nie jest chorobą, to naturalny etap w życiu każdej kobiety i każdą z nas to czeka.

Potwierdzono badaniami, że negatywne objawy możemy złagodzić aromoterapią.Wykorzystywane przez tę metodę olejki eteryczne relaksują, odprężają, likwidują rozmaite napięcia i towarzyszące im często bóle. Do zabiegów aromaterapeutycznych, skutecznych w zwalczaniu objawów menopauzy, należą przede wszystkim masaże. Delikatne relaksujęce, odstresowujące, niwelujace wszelkie napięcia mięśni i pozwalające na oderwanie się od rzeczywistości.

Masaże wykonuje sie przy użyciu specjalnych olejków poleca się w szczególności olejki olejek lawendowy, który sprawia, że ludzie czują się bardziej zrelaksowani. Olejki rozpuszczamy w około pięćdziesięciu mililitrach bezwonnego oleju roślinnego z nasion winogron (stosowany również do masażu kobiet w ciąży).

W trakcie masażu przy świecach i relaksującej, wyciszajacej muzyce dodatkiem jest zapach odpowiedniego olejku. Zmienne nastroje złagodzą również dodane do kominka dwie krople olejków: kopru włoskiego, szałwii muszkatołowej i geraniowego oraz olejku lawendowego. Olejek kopru włoskiego reguluje gospodarkę hormonalną, jest też łagodnym afrodyzjakiem.

Olejek szałwii muszkatołowej o ziołowym zapachu, łagodzi napięcia i depresje, a olejek lawendowy jest w aromaterapii, podstawowym olejkiem o działaniu uspokajającym.

Warto skorzystać z takiego masażu, by przetrwać trudne chwile i czerpać z darów natury, miłych dla zmysłów i niezwykle skutecznych.