Masaż bańką chińską
Ten rodzaj masażu stał się bardzo polularny z uwagi na jego wpływ na redukcję celulitu, który dotyczy kobiet w różnym wieku i niekoniecznie z nadwagą.
Dawno temu już nasze babcie stawiały bańki przy przeziebieniu, gorączce były to tradycyjne bańki stawiane jednorazowo w liczbie od 20 do 30 sztuk na plecy, boki lub na przednią część klatki piersiowej.
Rozróżniamy trzy rodzaje baniek, każda z nich ma podobne działanie chodzi o to, by w środku, po przyłożeniu do ciała, wytworzyła się próżnia. Dzięki temu bańka przysysa się do skóry.
- bańki szklane klasyczne do stawiania na gorąco – przysysają się do ciała, gdy palący się wewnątrz spirytus zużyje tlen.
- bańki szklane do stawiania bez użycia ognia – mają wentyl, którym odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki .
- bańki gumowe – podciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma.
Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi co mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem.
Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej , która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej można spotkać bańki wykonane z gumy, ich cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym mogą zassać się na skórze.
W Salonach Masażu bańki chińskie wykorzystywane są w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.
Stosowane na:
- bóle kręgosłupa
- dolegliwości mięśniowe
- problemy ze stawami
- bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
- dolegliwości płucne
- problemy z ukrwieniem
- usuwanie cellulitu
- redukcja tłuszczu z brzucha
- zmniejszenie widoczności rozstępów
- wymodelowanie sylwetki
- trądzik
Z moich obserwacji wynika również, że masaż bańką pleców niweluje ból głowy, katar i przeziębienie.