Jaki masaż wybrać?

Oferty Salonów masaży są bardzo urozmaicone, czasem nie wiadomo co wybtać a nazwy masaży nic nam nie mówią. W mojej opinii masaże można podzielić na dwie grupy : masaże lecznicze i masaże relaksacyjne choć wszystkie rodzaje mają jedną i drugą właściwość.

Masaż klasyczny jest polecany głownie osobom z problemami bólowymi pleców czy karku. W trakcie masażysta rozmasowuje wszystkie napięcia mięsniowe powodując zmniejszenie i neutralizację napięc mięśniowych, nerwowych, psychicznych. Prowadzi do pełnego rozluźnienia i odprężenia. Przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu napięcia nerwowego.

Pomaga uporać się ze spadkami nastroju, rozładować długotrwały stres, łagodzi wewnętrzny niepokój, depresję. Poprawia stan fizyczny, jest antidotum na przemęczenie i spadek nastroju – niweluje zgubny wpływ codziennego stresu.

Masaż relaksacyjny, stosowane sa przerózne techniki tego masażu a każdy masażysta wykonuje go na swój własny sposób wykorzystując dłonie, przedramiona a w wybranych Salonach stosuje sie technike body to body.

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Do masazu relaksacyjnego można zaliczyć również masaże lomi lomi, tantryczny tao tao, kalifornijski, goracymi kamieniami wulkanicznymi czy tez masaż świeca, czekoladą.

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci, wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique Leboyer.

Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie masowanie dzieci jest szczególnie popularne w Holandii, skąd praktyka ta została sprowadzona do Polski.

Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia.

Masaż prenatatny/ciążowy, jak sama nazwa wskazuje stosowany w przypadku koniet w ciąży od trzeciego do osmego miesiąca. Jest to delikatny klasyczno-relaksacyjny masaż całego ciała z zastosowanie oliwki ze słodkich migdałów lub pestek winogron. Przyszła mama leży na lewym boku w pozycji bezpiecznej.

Masaż pozwala na rozluźnienie napietych mięśni zniwelowanie dolegliwości bólowych oraz obrzęków związanych z ciążą.

Masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu. Potocznie mozna powiedzieć , że to „Yoga dla leniwych”. Stanowi on sekwencję technik, stanowiących połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii.

Masaż bańką chińską doskonale relaksuje i uspokaja. Polecany jest dla wszystkich zestresowanych osób, przemęczonych, po dużym wysiłku fizycznym, osób znerwicowanych oraz tych, co prowadzą siedzący tryb życia. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

Bańki stosowane w celu usunięcia lub zapobieganiu powstawaniu cellulitu – to też doskonały drenaż limfatyczny, a masaż pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Masaż bańką pomocny jest w kuracjach odchudzających, bo przyspiesza przemianę materii i w wyniku tego następuje redukcja tkanki tłuszczowej.

Masaż sportowy ( podtrzymujący, treningowy, przedstartowy, śródstartowy, postartowy w zależności od potrzeby stosuje sie różne techniki masazu. Jest to masaż klasyczny, podczas którego poszczególne techniki wykonuje się energicznie i z dużą siła. Musi on speniać podstawowe funkcje: rozgrzewający, regenerujacy, leczniczy.

Masaż izometryczny jest masażem klasycznym wykonywanym na napiętych mięśniach, jego zadaniem jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez konieczności obciążania organizmu.

Masaż kontralateralny, jest również odmiana masażu klasycznego wykonywanego na odpowiedniej częsci kończyny zdrowej w stosunku do części kończyny chorej.

Masaż przeprowadzany jest w szczególnych przypadkach, jeśi nie jest możliwe zastosowanie masażu na chorej kończynie.

Masaż odchudzajacy, wykonywany agresywnymi technikami, stosowany u osób z dużą nadwagą. Jego zadaniem jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia i przyspieszenie procesu przemiany materi..